Opinie

Ta strona – w założeniu – ma służyć publikacji opinii i komentarzy właścicieli instalacji fotowoltaicznych. Na początek poprosiliśmy o komentarze osoby, u których nasza Fundacja montowała fotowoltaikę.

Zachęcamy wszystkich właścicieli tego rodzaju instalacji do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

7 Replies to “Opinie

 1. Bardzo polecam Fundację Energii Alternatywnej,
  84-200 Kąpino ul. Wiejska 1, po podpisaniu umowy wszystko zrobiono zgodnie z umową.
  Sprawdzałem wcześniej innych instalatorów fotowoltaiki byli dużo drożsi. Czas oczekiwania na montaż dłuższy. Zamontowane panele są samoczyszczące. W ciągu 2 miesięcy moc 9,9 kw wyprodukowało 2500 kw, a miesiąc maj 2019r był pochmurny. Roczne zużycie, to 6500 kw, także naprawdę prąd będzie za darmo. Panele są zamontowane na dachu wschód-zachód. Bardzo solidna i uczciwa Firma przez duże F.

 2. Instalacja fotowoltaiczna zainstalowana u mnie w 2015 r przez Fundację Energii Alternatywnej, 84-200 Kąpino ul. Wiejska 1,sprawuje się wzorowo i zgodnie z przedstawionymi parametrami. Przed podpisaniem umowy przedstawiciel firmy,(bardzo serdeczny i kompetentny Pan Piotr), szczegółowo zapoznał mnie z ofertą,( bezkonkurencyjną w tym czasie na rynku) oraz wzorowo dopasował technicznie do potrzeb energetycznych. Wykonanie instalacji przebiegło bardzo sprawnie. W czasie 4-letniej bezawaryjnej eksploatacji energia pozyskana ze słońca w 100% pokrywa zapotrzebowanie mojego domu na energię elektryczną, (pompa ciepła,i wszystkie urządzenia elektryczne). Dobrze dopasowana instalacja fotowoltaiczna to oszczędność, wygoda a przede wszystkim EKOLOGIA.
  Bardzo polecam solidną,uczciwą i kompetentną firmę ,, FEA”

 3. Kiedy w 2015 roku zakładałam instalację fotowoltaiczną (prawie 8 kilowatów) i pompę ciepła, nie bardzo wierzyłam w zapewnienia panów z Fundacji, że będę miała darmowe i ogrzewanie i prąd przez następne 25 lat. Po trwającej dwa dni instalacji byłam lekko przerażona. W pierwszy dzień dzień zamontowali panele na dachu. Drugiego dnia postawili za domem skrzynkę wyglądającą jak klimatyzator, podłączyli do „podłogówki” i stwierdzili, że to już wszystko. W domu mam tylko mały, 10-litrowy zbiorniczek, termostat i inwerter.
  Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że mieli całkowitą rację. Płacę do Zakładu Energetycznego tylko abonamenty w kwocie ok. 250 zł rocznie, a mam w domu wszystko na prąd. Nawet grzanie wody. Nie kupuję nawet jednego kilowata z Zakładu Energetycznego. Instalacja nie wymaga żadnej obsługi, wszystko samo się włącza i wyłącza.
  Jestem zachwycona moją instalacją, zwłaszcza gdy przypomnę sobie, ile wcześniej płaciłam za gaz i prąd. Polecam wszystkim panów z Fundacji Energii Alternatywnej.

 4. Instalacja zamontowana w połowie czerwca 2019 więc coś już można o niej powiedzieć. Kontakt i ustalanie szczegółów z FEA wzorcowe. Instalacja trwała jeden dzień i realizowała ja fachowa i miła ekipa. O jakości prac na dachu niech świadczy, że instalacja (oraz dach 🙂 ) bez szwanku przetrwała ostatnie wiatry. Brak problemów z odbiorem instalacji przez Energę. Wydajność instalacji zgodna ze założeniami i instalacjami w sąsiedztwie. Dom jest nowy i możliwe było tylko szacowanie zapotrzebowania na energię, zażyczyłem sobie więc przewymiarowany inwerter. Jeżeli okaże się, że instalację będę musiał rozbudować to na pewno skorzystam z usług FEA.
  Podsumowując fachowa firma, znająca się na swoje robocie. Ceni sobie dobro klienta i zawsze stara się doradzić jak najlepsze rozwiązanie. Przynajmniej dobry stosunek ceny do jakości. Polecam.

 5. FEA w osobie pana Piotra , bardzo rzetelna i fachowa firma , duża wiedza n/t energii odnawialnej, a zwłaszcza słonecznej , kompetencja no i usługa na bardzo wysokim poziomie. Urządzenia , projekt i wykonanie na życzenie klienta , w bardzo konkurencyjnej cenie, co nie znaczy ,że gorsze, lecz świadczące o bardzo dużej wiedzy technicznej , poszanowaniu klienta, jego zapotrzebowaniu i jego finansów , jednym słowem wszystko co klient powinien otrzymać od szanującej siebie i klienta firmy. Reasumując moją opinie; Szczerze i z pełną odpowiedzialnością polecam Fundację Energii Odnawialnej do współpracy inwestycyjnej , a zwłaszcza w zakresie instalacji fotowoltaicznej i mam nadzieje , ba! jestem pewny,że ta współpraca przyniesie Nam owoce w postaci sprawnie pracującej instalacji jak i gwarantowanych uzysków energii elektrycznej z”dachu”, czego sobie i państwu życzę , a czas będzie nieubłagalnym wyznacznikiem czy decyzja ta była słuszna a firma spisała się na medal.

 6. Bardzo polecam Fundację Energii Alternatywnej,
  84-200 Kąpino ul. Wiejska 1.Mam założoną instalację 9,45 we wrześniu 2019r na dzień dzisiejszy tj.,23-04-2020r.wyprodukowałem 4192,8 kwh.Fundacja jest bardzo konkretną instytucją pan Piotr rzeczowo podchodzi do sprawy ,monterzy doradzą jak najlepiej zamocować panele. Nie ukrywam byłem na spotkaniach z kilkoma firmami ale nie przekonali mnie jak FEA z Kąpina. Poleciłem już też kilku znajomym i też sobie chwalą . Naprawde polecam. Maciej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *