Opinie

Ta strona – w założeniu – ma służyć publikacji opinii i komentarzy właścicieli instalacji fotowoltaicznych. Na początek poprosiliśmy o komentarze osoby, u których nasza Fundacja montowała fotowoltaikę.

Zachęcamy wszystkich właścicieli tego rodzaju instalacji do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

3 Replies to “Opinie

 1. Bardzo polecam Fundację Energii Alternatywnej,
  84-200 Kąpino ul. Wiejska 1, po podpisaniu umowy wszystko zrobiono zgodnie z umową.
  Sprawdzałem wcześniej innych instalatorów fotowoltaiki byli dużo drożsi. Czas oczekiwania na montaż dłuższy. Zamontowane panele są samoczyszczące. W ciągu 2 miesięcy moc 9,9 kw wyprodukowało 2500 kw, a miesiąc maj 2019r był pochmurny. Roczne zużycie, to 6500 kw, także naprawdę prąd będzie za darmo. Panele są zamontowane na dachu wschód-zachód. Bardzo solidna i uczciwa Firma przez duże F.

 2. Instalacja fotowoltaiczna zainstalowana u mnie w 2015 r przez Fundację Energii Alternatywnej, 84-200 Kąpino ul. Wiejska 1,sprawuje się wzorowo i zgodnie z przedstawionymi parametrami. Przed podpisaniem umowy przedstawiciel firmy,(bardzo serdeczny i kompetentny Pan Piotr), szczegółowo zapoznał mnie z ofertą,( bezkonkurencyjną w tym czasie na rynku) oraz wzorowo dopasował technicznie do potrzeb energetycznych. Wykonanie instalacji przebiegło bardzo sprawnie. W czasie 4-letniej bezawaryjnej eksploatacji energia pozyskana ze słońca w 100% pokrywa zapotrzebowanie mojego domu na energię elektryczną, (pompa ciepła,i wszystkie urządzenia elektryczne). Dobrze dopasowana instalacja fotowoltaiczna to oszczędność, wygoda a przede wszystkim EKOLOGIA.
  Bardzo polecam solidną,uczciwą i kompetentną firmę ,, FEA”

 3. Kiedy w 2015 roku zakładałam instalację fotowoltaiczną (prawie 8 kilowatów) i pompę ciepła, nie bardzo wierzyłam w zapewnienia panów z Fundacji, że będę miała darmowe i ogrzewanie i prąd przez następne 25 lat. Po trwającej dwa dni instalacji byłam lekko przerażona. W pierwszy dzień dzień zamontowali panele na dachu. Drugiego dnia postawili za domem skrzynkę wyglądającą jak klimatyzator, podłączyli do „podłogówki” i stwierdzili, że to już wszystko. W domu mam tylko mały, 10-litrowy zbiorniczek, termostat i inwerter.
  Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że mieli całkowitą rację. Płacę do Zakładu Energetycznego tylko abonamenty w kwocie ok. 250 zł rocznie, a mam w domu wszystko na prąd. Nawet grzanie wody. Nie kupuję nawet jednego kilowata z Zakładu Energetycznego. Instalacja nie wymaga żadnej obsługi, wszystko samo się włącza i wyłącza.
  Jestem zachwycona moją instalacją, zwłaszcza gdy przypomnę sobie, ile wcześniej płaciłam za gaz i prąd. Polecam wszystkim panów z Fundacji Energii Alternatywnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *