Pompy ciepła

Pompy ciepła pomorskie, Gdynia, Wejherowo, Rumia, Trójmiasto

Montujemy wyłącznie pompy typu „powietrze – woda”. Pompy gruntowe – w naszej ocenie – straciły sens wobec zmieniającego się klimatu. O ile przy utrzymujących się miesiącami mrozach miały pewną przewagę, o tyle dzisiaj pompy powietrzne (działające do -25 stopni!) są zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Pompy ciepła pomorskie, Gdynia, Wejherowo, Rumia, Trójmiasto


Co ważne – nasze kotłownie oparte o pompy ciepła dedykowana są do pracy z tradycyjnymi grzejnikami konwekcyjnymi. 

W sposób istotny różnią się od standartowych instalacji, które – niemal bez wyjątku – projektowane są do współpracy z ogrzewaniem podłogowym i współpracując z tradycyjnymi grzejnikami powodują drastyczny wzrost zużycia energii elektrycznej.
Oferowana kotłownia zapewnia najmniejsze straty energii z uwagi na wyeliminowanie sprzęgieł hydraulicznych, wymienników ciepła itd. i zastąpienie ich obiegiem glikolowym. Należy dodać, że każdy z wymienionych wyżej elementów powoduje co najmniej kilkuprocentowe straty energii (i podnosi cenę).
Zastosowanie zasobnika CWU ze stali nierdzewnej gwarantuje długoletnią pracę instalacji (zwykłe, ceramiczne zasobniki z wymienianą corocznie anodą wytrzymują zwykle 5-6 lat). Nadto, nie ma potrzeba płacenia serwisowi za wymianę anody (dla utrzymania gwarancji musi robić to autoryzowany serwis – koszt każdorazowo min. 500 zł). 
Zakres temperatur powietrza zewnętrznego dla ogrzewania wynosi od -25 do +35 stopni, dla ciepłej wody: -25 do +45 stopni. 
Temperatura na wyjściu z pompy jest regulowana w zakresie +25 do +65 stopni. Pompa – w zależności od ustawień – ma współczynnik COP do 5,39 (współczynnik ten określa – w pewnym uproszczeniu – ile razy więcej energii cieplnej otrzymamy w stosunku do energii elektrycznej pobranej przez pompę. 

Pompa ciepła pomorskie, Gdynia, Wejherowo, Rumia, Trójmiasto

Oferta obejmuje też przyłączenie do instalacji CO/CWU istniejącego pieca, jako awaryjnego źródła ciepła (jeśli Klient sobie życzy).

Pompa ciepła powietrze woda do ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej

Pompy ciepła powietrze woda to doskonałe urządzenia do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Pracują w systemie powietrze-woda, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania domu. Poza tym efektywność pompy ciepła pozwala również na pozyskiwanie sporych ilości ciepłej wody użytkowej.

Zasada działania pompy ciepła jest bardzo prosta. Pobiera ona z wody część energii cieplnej, a po schłodzeniu pompa wraca do podziemnego zasobu. Warto jednak pamiętać, że to jak konkretnie działają pompy ciepła zależy od tego jak został przeprowadzony montaż pompy ciepła oraz jakiej jakości sprzęt został kupiony.

Wykorzystując pompę ciepła, nie tylko zmniejsza się koszty ogrzewania domu, ale również zwiększa efektywność pracy instalacji, dzięki nowoczesnej technologii. Jako doświadczona firma przeprowadzimy montaż pompy ciepła powietrze-woda, co będzie idealnym rozwiązaniem dla tradycyjnego sposobu podgrzewania wody użytkowej.

Instalacja pomp ciepła to rozwiązanie szczególnie dedykowane dla ludzi ceniących oszczędności. Z kolei to ile kosztuje pompa ciepła, zależało będzie głównie od potrzeb i oczekiwań grzewczych klientów. Sprawdź naszą ofertę i zadzwoń. Chętnie doradzimy, jakie obecnie są najlepsze rozwiązania w zakresie pomp ciepła dla Ciebie.