Opinie

Ta strona – w założeniu – ma służyć publikacji opinii i komentarzy właścicieli instalacji fotowoltaicznych. Na początek poprosiliśmy o komentarze osoby, u których nasza Fundacja montowała fotowoltaikę.

Zachęcamy wszystkich właścicieli tego rodzaju instalacji do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

18 Replies to “Opinie

 1. Bardzo polecam Fundację Energii Alternatywnej,
  84-200 Kąpino ul. Wiejska 1, po podpisaniu umowy wszystko zrobiono zgodnie z umową.
  Sprawdzałem wcześniej innych instalatorów fotowoltaiki byli dużo drożsi. Czas oczekiwania na montaż dłuższy. Zamontowane panele są samoczyszczące. W ciągu 2 miesięcy moc 9,9 kw wyprodukowało 2500 kw, a miesiąc maj 2019r był pochmurny. Roczne zużycie, to 6500 kw, także naprawdę prąd będzie za darmo. Panele są zamontowane na dachu wschód-zachód. Bardzo solidna i uczciwa Firma przez duże F.

 2. Instalacja fotowoltaiczna zainstalowana u mnie w 2015 r przez Fundację Energii Alternatywnej, 84-200 Kąpino ul. Wiejska 1,sprawuje się wzorowo i zgodnie z przedstawionymi parametrami. Przed podpisaniem umowy przedstawiciel firmy,(bardzo serdeczny i kompetentny Pan Piotr), szczegółowo zapoznał mnie z ofertą,( bezkonkurencyjną w tym czasie na rynku) oraz wzorowo dopasował technicznie do potrzeb energetycznych. Wykonanie instalacji przebiegło bardzo sprawnie. W czasie 4-letniej bezawaryjnej eksploatacji energia pozyskana ze słońca w 100% pokrywa zapotrzebowanie mojego domu na energię elektryczną, (pompa ciepła,i wszystkie urządzenia elektryczne). Dobrze dopasowana instalacja fotowoltaiczna to oszczędność, wygoda a przede wszystkim EKOLOGIA.
  Bardzo polecam solidną,uczciwą i kompetentną firmę ,, FEA”

 3. Kiedy w 2015 roku zakładałam instalację fotowoltaiczną (prawie 8 kilowatów) i pompę ciepła, nie bardzo wierzyłam w zapewnienia panów z Fundacji, że będę miała darmowe i ogrzewanie i prąd przez następne 25 lat. Po trwającej dwa dni instalacji byłam lekko przerażona. W pierwszy dzień dzień zamontowali panele na dachu. Drugiego dnia postawili za domem skrzynkę wyglądającą jak klimatyzator, podłączyli do „podłogówki” i stwierdzili, że to już wszystko. W domu mam tylko mały, 10-litrowy zbiorniczek, termostat i inwerter.
  Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że mieli całkowitą rację. Płacę do Zakładu Energetycznego tylko abonamenty w kwocie ok. 250 zł rocznie, a mam w domu wszystko na prąd. Nawet grzanie wody. Nie kupuję nawet jednego kilowata z Zakładu Energetycznego. Instalacja nie wymaga żadnej obsługi, wszystko samo się włącza i wyłącza.
  Jestem zachwycona moją instalacją, zwłaszcza gdy przypomnę sobie, ile wcześniej płaciłam za gaz i prąd. Polecam wszystkim panów z Fundacji Energii Alternatywnej.

 4. Instalacja zamontowana w połowie czerwca 2019 więc coś już można o niej powiedzieć. Kontakt i ustalanie szczegółów z FEA wzorcowe. Instalacja trwała jeden dzień i realizowała ja fachowa i miła ekipa. O jakości prac na dachu niech świadczy, że instalacja (oraz dach 🙂 ) bez szwanku przetrwała ostatnie wiatry. Brak problemów z odbiorem instalacji przez Energę. Wydajność instalacji zgodna ze założeniami i instalacjami w sąsiedztwie. Dom jest nowy i możliwe było tylko szacowanie zapotrzebowania na energię, zażyczyłem sobie więc przewymiarowany inwerter. Jeżeli okaże się, że instalację będę musiał rozbudować to na pewno skorzystam z usług FEA.
  Podsumowując fachowa firma, znająca się na swoje robocie. Ceni sobie dobro klienta i zawsze stara się doradzić jak najlepsze rozwiązanie. Przynajmniej dobry stosunek ceny do jakości. Polecam.

 5. FEA w osobie pana Piotra , bardzo rzetelna i fachowa firma , duża wiedza n/t energii odnawialnej, a zwłaszcza słonecznej , kompetencja no i usługa na bardzo wysokim poziomie. Urządzenia , projekt i wykonanie na życzenie klienta , w bardzo konkurencyjnej cenie, co nie znaczy ,że gorsze, lecz świadczące o bardzo dużej wiedzy technicznej , poszanowaniu klienta, jego zapotrzebowaniu i jego finansów , jednym słowem wszystko co klient powinien otrzymać od szanującej siebie i klienta firmy. Reasumując moją opinie; Szczerze i z pełną odpowiedzialnością polecam Fundację Energii Odnawialnej do współpracy inwestycyjnej , a zwłaszcza w zakresie instalacji fotowoltaicznej i mam nadzieje , ba! jestem pewny,że ta współpraca przyniesie Nam owoce w postaci sprawnie pracującej instalacji jak i gwarantowanych uzysków energii elektrycznej z”dachu”, czego sobie i państwu życzę , a czas będzie nieubłagalnym wyznacznikiem czy decyzja ta była słuszna a firma spisała się na medal.

 6. Bardzo polecam Fundację Energii Alternatywnej,
  84-200 Kąpino ul. Wiejska 1.Mam założoną instalację 9,45 we wrześniu 2019r na dzień dzisiejszy tj.,23-04-2020r.wyprodukowałem 4192,8 kwh.Fundacja jest bardzo konkretną instytucją pan Piotr rzeczowo podchodzi do sprawy ,monterzy doradzą jak najlepiej zamocować panele. Nie ukrywam byłem na spotkaniach z kilkoma firmami ale nie przekonali mnie jak FEA z Kąpina. Poleciłem już też kilku znajomym i też sobie chwalą . Naprawde polecam. Maciej

 7. Polecam firmę fea ,wywiązała się z umowy na czas ,bardzo miła obsługa i profesjonalne podejście do klienta

 8. Piszę odpowiedź na moją wlasną opinie, instalacja PV działa od kwietnia 2020, bez zarzutu, system jest tak zbudowany i tak dobrany że praktycznie jeden dosłownie jeden m-c płacę coś tam za energię reszta miesiecy darmocha albo małe pieniadze. Tak więc jak obiecałem tak piszę. Ja i moja rodzina korzystamy z bezpłatnego prądu i jesteśmy z tego powodu super zadowoleni , dodatkowo wymieniłem kuchenkę gazową na indukcyjną oraz założyłem klimatyzator aby w pełni wykorzystać darmowy prad z PV. To się opłaca a zwłaszcza z firmą FEA. POLECAM SPRAWDZONA FIRMA .

 9. Wystawiam opinię po 1,5 roku działania.
  + Niska cena
  + Dobry kontakt
  + Wszystko dobrze działa

  – zostałem poinformowany o dopłatach z mój prąd i tytułu ulgi PIT – nie obowiązuje ani jedno ani drugie w trakcie budowy domu – gdy nie jest on oddany do użytku – jedyny minus.

  POLECAM !

 10. Serdecznie polecam instalacje wykonywane przez Pana Piotra – jest to fachowiec o dużym doświadczeniu i wiedzy praktycznej. Instalacja od prawie 2 lat działa bezproblemowo. Wiosenne wichury, które nawiedziły pomorze na początku tego roku w żaden sposób nie zaszkodziły panelom ani dachowi w miejscu montażu.

 11. Opinia po roku od montażu. Instalacje na dwóch obiektach, jedna na mikroinwerterach druga klasyczna. Fachowość i jakość, wszystko na najwyższym poziomie do tego bardzo przyzwoita cena. Co szczególnie ważne bezproblemowy kontakt.

 12. Dwa lata po montażu instalacja działa rewelacyjnie. Najwyższa ocena dla wykonawców – wszystko odbyło się bardzo sprawnie, bez problemów. Wszelka dokumentacja oraz informacje co i gdzie trzeba zgłosić, przekazane w jasny i przyjazny sposób.
  Wspierajmy lokalnych przedsiębiorców!

 13. Instalacje posiadamy już kilka lat, a cały czas sprawuje się bardzo dobrze. W połączeniu z pompą ciepła pozwala znacznie ograniczyć koszta za prąd. Sama firma profesjonalne podeszła do tematu, a także miała znacznie lepszą ofertę od konkurencji.

 14. Polecam Fundację Energii Alternatywnej, instalacja fotowoltaiczna od 2021 działa bez zarzutu, miła, fachowa obsługa, usługa wykonana zgodnie z umową.

 15. Instalacja działa już ponad rok. Przetrwała burze, wichury i sztorm bez uszczerbku. Kontakt z Panem Piotrem był bardzo dobry, doradził w wyborze paneli i praca wykonana przez jego ekipę była na najwyższym poziomie

 16. Firma FEA instalowała u mnie pierwszą instalację fotowoltaiczną w 2019 roku. Szybki i fachowy montaż oraz wsparcie techniczne (a ja strasznie marudziłem i miałem wiele pytań – dziś zupełnie oczywistych). Po paru miesiącach nawalił inwerter i to w środku lata, kiedy każdy dzień to strata KW, które nie trafiają do „magazynu”. Firma ujęła mnie w wyjątkowy sposób, bo na moją prośbę na drugi dzień zamontowała mi SWÓJ INWERTER, a uszkodzony poszedł do producenta. Wyjątkowe postępowanie firmy – WIELKI SZACUN DLA WAS. Niesprawny inwerter miał wadę fabryczną i został po miesiącu wymieniony na nowy. Ale cały czas moja instalacja pracowała dzięki takiemu zachowaniu firmy FEA. Firma montował jeszcze dla mnie dwie instalacje fotowoltaiczne. Wszystkie trzy pracują bezawaryjnie do dziś.
  Serdecznie polecam firmę FEA jako rzetelną i profesjonalną i jednocześnie dbającą o klienta podczas późniejszej eksploatacji instalacji. Można na nich liczyć!!!

 17. w 2021 zakładałem panele fotowoltaiczne, do tej pory działają bez zarzutu. Obsługa i kontakt z Panem Piotrem na najwyższym poziomie, rzetelnie i fachowo wykonana praca. Nawet największe wiatry, które miały miejsce nie naruszyły paneli. Polecam serdecznie każdemu kto szuka dobrej i nie drogiej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *