Kolejny nabór już 13 stycznia 2020 r.

Kontynuacja programu „Mój prąd”

NFOŚiGW informuje, że 13 stycznia 2020 r. rozpoczyna drugi nabór, w którym podtrzymuje dofinansowanie instalacji PV do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Dofinansowanie można łączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną, czyli dotacjami i pożyczkami z programu „Czyste powietrze” ale koszty przedstawione do rozliczenia muszą być pomniejszone o otrzymaną dotację. Wnioski w drugim naborze będzie można składać do 18 grudnia 2020 r.

– Program „Mój Prąd” przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, poprawy jakości powietrza, przede wszystkim na obszarach słabo zurbanizowanych, oraz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego – poinformował Prezes NFOŚiGW Piotr Woźny.

Budżet programu wynosi miliard złotych, które NFOŚiGW – w porozumieniu z Ministerstwem Aktywów Państwowych (tak, jest coś takiego) – planuje zainwestować w rozwój przydomowych źródeł energii odnawialnej. Powinno wystarczyć na 200 tys. instalacji, które mogą wygenerować ok. 1 TWh zielonej energii.

Jak do tej pory wydano niespełna 10% budżetu, jednak – nauczeni doświadczeniem – nie powinniśmy odkładać inwestycji. W końcu nikt nie wie, czy po wyborach prezydenckich nie zmienią się priorytety.

Od 21 października wnioski – poza formą papierową – można składać także online przez portal gov.pl. Trzeba jednak mieć profil zaufany (np. konto w bankowości elektronicznej) lub e-dowód.

Szczegóły dostępne są na stronie http://nfosigw.gov.pl/moj-prad/. Informacji o nim udzielają też doradcy NFOŚiGW, do których kontakty można znaleźć na stronie https://doradztwo-energetyczne.gov.pl/. Działa infolinia (tel. 22 45 95 990), gdzie można sprawdzić m.in. status swojego wniosku. Funkcjonują też adresy mailowe: mojprad@nfosigw.gov.pl i wnioskimojprad@nfosigw.gov.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *